Саба таңнары
  • Тат Рус Лат
  • “Аргамак” картодромында картинг ярышларының ябылу тантанасы узды

    11 май көнне Байлар Сабасының “Аргамак” картодромында 13-нче шәхси Татарстан Республикасы Чемпионаты «KZ2» төрләрендә, «Ротакс Макс» – 2-нче этабы; 13-нче шәхси Татарстан Республикасы Беренчелеге «Мини», «Супер-Мини» төрләрендә, «Ротакс Макс-Юниор» да - 2 нче этабы; Татарстан Республикасы Академиясе ФАМС «Микро» – 2-нче этабы. Республика ачык ярышлары: 34-ий Казан шәһәренен ачык Чемпионаты «Стриж», «Пилот», «Минск-125» төрләрендә; 20-нче Татарстан Республикасы Кубогы ярышлары «Восход» – 1-нче этабынын ябылу тантанасы узды.

    Ябылу тантанасына хөрмәтле кунаклар буларак, Саба муниципаль районы башлыгы урынбасары Закирҗанов Расих Рәхимҗан улын; Ярышның җитәкчесе, СССРның спорт Мастеры Шафранов Евгений Львович; Саба районы буенча ЮХИДИ начальнигы,полиция майоры Гаязов Марат Мидхат улын һәм ОМВД подполковнигы Юзеева Людмила Анатолий кызы чакырылган иде. Тантаналы чыгышлардан соң Расих Закирҗанов һәм Евгений Шафранов җиңүчеләрне бүләкләү өлешенә күчтеләр.

    «МИНИ » төрендә

    3 урын    ФИЛИПП МУРАШЕНКО (КАМАЗ МАСТЕР ЮНИОР ЯР ЧАЛЛЫ)

    2 урын    НИЯЗ  АХУНОВ ( КАМАЗ МАСТЕР ЮНИОР ЯР ЧАЛЛЫ)

    1 урын    БОГДАН ЛАБУТИН ( ПЕРМЬ ШӘХӘРЕ ) 

    «СУПЕР-МИНИ » төрендә

    3 урын  БОГДАН ЛАБУТИН ( ПЕРМЬ ШӘХӘРЕ ) 

    2 урын  НИКОЛАЙ ШАКШИН (ТОРНАДО БАЙЛАР САБАСЫ)

    1 урын   ЗАХАР КАРЧИНОВМ (КАМАЗ МАСТЕР ЮНИОР ЯР ЧАЛЛЫ)

    «Стриж» төрендә

    3 урын  АЛМАЗ МӘХМҮТОВ (ЯЛКЫН САРМАН)

    2 урын  ИЛЬЯ АЛЕКСЕЕВ (ЧИНГИСХАН КАЗАН)

    1 урын    АЙЗАТ ХУСАИНОВ   (ТОРНАДО БАЙЛАР САБАСЫ)

    «Пилот» төрендә

    3 урын   АЙЗАТ ХУСАИНОВ   (ТОРНАДО БАЙЛАР САБАСЫ)

    2 урын  АРТУР ШИХОВ (ШМЕЛЬ УРУССУ)

    1 урын     НИКОЛАЙ  ФРОЛОВ (СТК МАК ТИТАН  КАЗАН ШӘХӘРЕ)

    «МИНСК -125 » төрендә

    3 урын    АРТУР ЗАГИРОВ (

    2 урын  ИЛЬНАР  ГАЛИМОВ  (ТОРНАДО БАЙЛАР САБАСЫ)

    1 урын   АЛМАЗ АХМЕДОВ МБОУ ДО СЮТ ЯЛКЫН САРМАН

     «РОТАКС МАКС-ЮНИОР » төрендә

    3 урын   ЕГОР КУЗЬМИН ТАТАРСТАН КАЗАН ШӘХӘРЕ

    2 урын   ДАНИЛ ТЕЛЕНОВ ( КАМАЗ МАСТЕР ЮНИОР ЯР ЧАЛЛЫ)

    1 урын  АНТОН БОЛОТОВ (UDM JUNIOR KART ИЖЕВСК)

    «РОТАКС МАКС 30+ » төрендә

    2 урын ВИКТОР ТУРКИН (URAL  JUNIOR KART  ЕКАТЕРИНБУРГ )

    1 урын  СТАНИСЛАВ МИНИКАЕВ (ФАКЕЛ КАЗАН )

    «ВОСХОД » төрендә

    3 урын   РИФАТ ИСРАФИЛОВ   (ТОРНАДО БАЙЛАР САБАСЫ)

    2 урын   РОМАН  ШАФРАНОВ (СТК МАК-ТИТАН  КАЗАН )

    1 урын    ДИНАР  ДАМИНОВ  (ТОРНАДО БАЙЛАР САБАСЫ)

    «KZ-2 » төрендә

    3 урын ДМИТРИЙ АВДИЕВ (КАМАЗ КАРТ ЯР ЧАЛЛЫ)

    2 урын  ДИНАР  ДАМИНОВ  (ТОРНАДО БАЙЛАР САБАСЫ)

    1 урын    БОРИС  ГАРИФУЛЛИН (КАМАЗ МАСТЕР ЮНИОР ЯР ЧАЛЛЫ)

    «KZ-2 »30+ төрендә

    3 урын   РАСУЛЬ МИННИХАНОВ (ТАТАРСТАН КАЗАН)

    2 урын  АЙРАТ МАРДЕЕВ (КАМАЗ МАСТЕР ЮНИОР ЯР ЧАЛЛЫ)

    1 урын  ИЛЬШАТ ИБРАГИМОВ  (ТАТАРСТАН КАЗАН)

    Командалар арасында:

    3 урын СДЮТиЭ ИСКРА-1 (КАЗАН)

    2 урын СТК МАК ТИТАН-1 (КАЗАН)

    1 урын ЮНЫЙ КАРТИНГИСТ ЧИНГИСХАН (КАЗАН)

    Фото: Зөлфәт ГАЛИМОВ

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: