Календарь                             

ҺАВА ТОРЫШЫ                             

    15.08.2017
    15 август - археолог көне

    02.08.2017
    2 август - Һава флоты көне

    01.08.2017
    1-7 август- Бөтендөнья бала имезү атналыгы

    01.08.2017
    1 август - Беренче бөтендөнья сугышында һәлак булганнарны искә алу көне

    30.07.2017
    30 июль - Бөтендөнья дуслык көне

    29.07.2017
    29 июль - Халыкара җәмгыяви-мәдәни төрлелекне яклау һәм дискриминацияга каршы көрәш көне

    28.07.2017
    28 июль - PR-белгечләре көне

    28.07.2017
    28 июль - Бөтендөнья гепатит белән көрәш көне

    24.07.2017
    24 июль - Кадастр инженерлары көне

    20.07.2017
    20 июль - Халыкара шахмат көне

    10.07.2017
    10 июль - Халыкара шоколад көне

    10.07.2017
    10 июль - Хәрби дан көне

    09.07.2017
    9 июль - Балыкчылар көне

    09.07.2017
    9 июль - Россия почтасы көне

    08.07.2017
    8 июль - Гаилә, сөю һәм тугрылык көне

    06.07.2017
    6 июль - Бөтендөнья үбешү көне

    26.06.2017
    26 июнь - Газаплау корбаннарына халыкара теләктәшлек көне

    25.06.2017
    25 июнь - Ураза гаете

    25.06.2017
    25 июнь - Наркотикларның канунсыз сатылуы һәм кулланылуына каршы халыкара көрәш көне

    24.06.2017
    24 июнь - Уйлап табучылар һәм рационализаторлар көне

    23.06.2017
    23 июнь - Халыкара тол хатыннар хәлләрен истә тотуга багышланган көн

    23.06.2017
    23 июнь - Халыкара хезмәт көне

    22.06.2017
    22 июнь - Хәтер көне

    21.06.2017
    21 июнь - Русия Федерациясенең эчке эшләр министрлыгы кинология бүлекләре көне

    21.06.2017
    21 июнь - Бөтендөнья музыка көне

    21.06.2017
    21 июнь - Халыкара йога көне

    21.06.2017
    21 июнь - Халыкара скейтбординг көне

    20.06.2017
    23 июнь - Халыкара Олимпия көне

    20.06.2017
    20 июнь - Бөтендөньядагы качаклар көне

    10.06.2017
    10 июнь - мебель ясаучылар көне

    09.06.2017
    9 июнь - Халыкара дуслар көне

    09.06.2017
    9 июнь - Халыкара архивлар көне

    09.06.2017
    9 июнь - Халыкара аккредитация көне

    08.06.2017
    8 июнь - Россиядә социаль хезмәткәрләр көне

    08.06.2017
    8 июнь - Бөтендөнья океаннар көне

    26.05.2017
    26 май - Россия эшмәкәрлеге көне

    25.05.2017
    26 май - Россиядә эретеп ябыштыручылар көне

    25.05.2017
    25 май - Соңгы кыңгырау көне

    24.05.2017
    24 май - Кадрлар бүлеге хезмәткәрләре көне

    24.05.2017
    24 май - Россиядә Кирилл һәм Мефодий көне, шулай ук Славян язуы һәм мәдәнияте көне буларак мәшһүр

    23.05.2017
    23 май - Бөтендөнья ташбакалар көне

    22.05.2017
    25 май - Филологлар көне

    22.05.2017
    25 май - Бөтендөнья калкансыман биз сәламәтлеге көне

    22.05.2017
    25 май - Халыкара югалган балалар көне

    22.05.2017
    22 май - Халыкара биологик төрлелек көне

    21.05.2017
    21 май - Халыкара космос көне

    21.05.2017
    21 май - Бөтендөнья диалог һәм үсеш өчен мәдәни төрлелек көне

    19.05.2017
    19 май - Татарстан матбугаты көне

    18.05.2017
    18 май - Халыкара музейлар көне

    17.05.2017
    17 май - Халыкара мәгълүмати җәмгыять көне

Бүген Сабада үткән чаңгы ярышында кем җиңгән? [тулы исемлек]

04.01.2017 20:53 | Новости Печать

Бүген Сабада үткән чаңгы ярышында кем җиңгән? [тулы исемлек]

Сегодня  4 января 2017 г. на лыжной трассе за зданием РДК п.г.т. Б. Сабы прошли соревнования по лыжным гонкам на Первенство МБУ ДО ДЮСШ «Олимп» среди юношей и девушек, и соревнование посвященное открытию сезона 2017 года среди мужчин и женщин. Церемонию открытия и награждения провел Руководитель исполнительного комитета Сабинского муниципального района Р.М. Гасимов.

Победители и призеры соревнований выглядят следующим образом:

Категория девочки 2005 г. и моложе:

  1. Шарифуллина Галия (Сатышево)
  2. Исмагилова Алиса (Сатышево)
  3. Биктагирова Сюмбеля (Б.Сабы)

Категория  мальчики 2005 г. и моложе:

  1. Султанов Ирек (Сатышево)
  2. Фатхрахманов Айзат (Б.Сабы)
  3. Дмитриев Адель (Яшьлек)

 

Категория девочки 2003-2004 г.р.:

 

  1. Хабирова Сабина (ДЮСШ «Олимп»)
  2. Хакимзянова Сирена (Яшьлек)
  3. Нуриева Диляра(Б.Сабы)

 

Категория мальчики 2003-2004 г.р.:

 

  1. Галиев Салават (Измя)
  2. Хасаншин Салават (Б.Сабы)
  3. Кашапов Азат (Б.Сабы)

Категория девушки 2001-2002 г.р.:

  1. Галлямова Дина (Сатышево)
  2. Гиниятова Адиля (Сатышево)

Категория юноши 2001-2002 г.р.:

  1. Шакиров рамиль (Яшьлек)
  2. Рахимуллин Ильгизар (Яшьлек)
  3. Лутфуллин Саид (Яшьлек)

Категория девушки  1999-2000 г.р.:

  1. Коломенская Гульнара
  2. Шаймиева Тансылу

 

Категория юноши 1999-2000 г.р.:

  1. Вахитов Зульфат (Б.Сабы)
  2. Сафиуллин Инзиль (Измя)

 

Категория мужчины 18-35 лет:

  1. Садрутдинов Рифнур (Кукмор)
  2. Саубанов Шафагат (Сатышево)
  3. Хафизов Раниф (Б.Сабы)

 

Категория женщины18-35 лет:

  1. Галямутдинова Язиля (Яшьлек)
  2. Саубанова Рамиля (Сатышево)
  3. Султанова Илюза (Сатышево)

 

Категория мужчины 36-50 лет:

  1. Шакирзянов Дамир (Б.Сабы)
  2. Галиев Азат (Измя)
  3. Сабирзянов Раниф (Б.Сабы)

 

Категория женщины 36-50 лет:

  1. Хабирова Олеся (Б.Сабы)
  2. Фатхрахманова Гузелия (Сабыгаз)
  3. Фасхутдинова Равия (Сабыгаз)

 

Категория мужчины 51 год и старше:

  1. Давлетшин Азат (Ср.Сабы)
  2. Миннигулов Амин (Б.Сабы)
  3. Мавлетов Раис (Б.Сабы)

 

Категория женщины 51 год и старше:

  1. Минниханова Гульсум (Мешинское СП)

 

Категория «Гонка сильнейших»:

  1. Миннегулов Руслан (Б.Сабы)
  2. Таипов Алмаз (Мамалаево)
  3. Таипов Нияз (Мамалаево)

      Также сегодня  4 января 2017 г. в п. Шемордан прошло открытое Первенство МБУ ДО ДЮСШ «Олимп» по мини-футболу среди мальчиков 2005-2006 г.р. В соревнованиях приняло участие шесть команд: «Богатые Сабы», «Арск», «Кукмор», «Тимершик», «Шемордан» и «Кильдебяк».В итоговой таблице тройка призеров выглядит следующим образом: 1 место- «Арск», 2 место –«Кукмор», 3 место- Кильдебяк.


Будь в курсе последних событий! Читай tatmedia.ru


Добавить комментарий

Защитный код
Обновить