Календарь                             

ҺАВА ТОРЫШЫ                             

    27.03.2017
    27 март - Россиядә эчке эшләр министрлыгының эчке кораллы көчләре көне

    25.03.2017
    25 март - Толкин әсәрләрен уку көне

    25.03.2017
    25 март - Халыкара "эшләрне иртәгәгә калдыру" көне

    25.03.2017
    25 март - Халыкара тумаган бала көне

    25.03.2017
    25 март - Мәдәният һәм сәнгать өлкәсе хезмәткәрләре көне

    24.03.2017
    24 март - Халыкара кеше хокукларын тупас бозылу очракларында гаделлеккә ирешү хокукы һәм корбаннарны кадерләү көне

    24.03.2017
    24 март - Халыкара туберкулёз белән керәшү көне

    23.03.2017
    23 март - Бөтендөнья метеорология көне

    22.03.2017
    22 март - Халыкара такси йөртүчеләр көне

    22.03.2017
    22 март - Халыкара Балтыйк диңгезе көне

    22.03.2017
    22 март - Халыкара су ресурслары көне

    21.03.2017
    21 март - Татарстанда 1992 елгы суверенитет референдумы истәлеге көне

    21.03.2017
    21 март - Бөтендөнья шигърият көне

    21.03.2017
    21 март - Халыкара урманнар көне

    21.03.2017
    21 март - Халыкара расачыл дискриминацияга каршы көрәш көне

    21.03.2017
    21 март - Халыкара Нәүрүз көне

    21.03.2017
    21 март - Бөтендөнья Даун синдромы белән яшәгән кешеләр көне

    20.03.2017
    20 март - Халыкара итсез көн

    20.03.2017
    20 март - Халыкара әкият көне

    20.03.2017
    20 март - Халыкара астрология көне

    20.03.2017
    20 март - Язгы көн-төн тигезлеге көне

    20.03.2017
    20 март - француз теле көне

    20.03.2017
    20 март - Халыкара бәхет көне

    19.03.2017
    19 март - Суасты көймәләрдә йөрүче диңгезчеләр көне

    13.03.2017
    13 март - Россиядә Юстиция министрлыгының җәзалау системасы хезмәткәрләре көне

    12.03.2017
    12 март - Бөтендөнья интернет-цензурага каршылык көне

    12.03.2017
    12 март - Бөтендөнья глаукома көне

    11.03.2017
    11 март - Бөтендөнья йорт-эче сантехникасы (трубопроводлар системасы) көне

    11.03.2017
    11 март - Бөтендөнья мөселман мәдәнияте, тынычлык, диалог һәм фильмнар көне

    10.03.2017
    10 март - Россиядә архивлар көне

    09.03.2017
    9 март - Халыкара диджей көне

    08.03.2017
    8 март - Халыкара хатын-кызлар көне

    05.03.2017
    5 март - Бөтендөнья энергияне нәтиҗәле куллану көне

    04.03.2017
    4 март - Бөтендөнья теннис көне

    03.03.2017
    3 март - Халыкара колаклар сәләмәтлеген һәм ишетү сәләтен саклау көне

    03.03.2017
    3 март - Халыкара язучы көне

    02.03.2017
    5 март - Бөтендөнья энергияне нәтиҗәле куллану көне

    02.03.2017
    3 март - Бөтендөнья кыргый табигать көне

    28.02.2017
    1 март - Бөтендөнья гражданнар оборонасы көне

    28.02.2017
    1 март - Бөтендөнья комплимент әйтү көне

    28.02.2017
    1 март - Халыкара "0" дискриминация көне

    17.02.2017
    23 февраль - Ватанны саклаучылар көне.

    17.02.2017
    17 февраль - Россия транспорт полициясе хезмәткәрләре көне

    16.02.2017
    16 февраль - Бөтендөнья спонтан мәрхәмәтлелек гамәлләре көне, Бөтендөнья мәчеләр көне.

    15.02.2017
    15 февраль - Ватаннан читтә хәрби бурычын үтәгән россиялеләрне искә алу көне.

    14.02.2017
    14 февраль - Гашыйклар көне

    13.02.2017
    13 февраль – Бөтендөнья радио көне

    10.02.2017
    10 февраль - дипломатия хезмәткәрләре көне, Александр Пушкинны искә алу көне.

    09.02.2017
    9 февраль - Халыкара теш табиблары көне

    08.02.2017
    8 февраль - Россия Федерациясендә Риэлтор көне

Бүген Сабада үткән чаңгы ярышында кем җиңгән? [тулы исемлек]

04.01.2017 20:53 | Новости Печать

Бүген Сабада үткән чаңгы ярышында кем җиңгән? [тулы исемлек]

Сегодня  4 января 2017 г. на лыжной трассе за зданием РДК п.г.т. Б. Сабы прошли соревнования по лыжным гонкам на Первенство МБУ ДО ДЮСШ «Олимп» среди юношей и девушек, и соревнование посвященное открытию сезона 2017 года среди мужчин и женщин. Церемонию открытия и награждения провел Руководитель исполнительного комитета Сабинского муниципального района Р.М. Гасимов.

Победители и призеры соревнований выглядят следующим образом:

Категория девочки 2005 г. и моложе:

  1. Шарифуллина Галия (Сатышево)
  2. Исмагилова Алиса (Сатышево)
  3. Биктагирова Сюмбеля (Б.Сабы)

Категория  мальчики 2005 г. и моложе:

  1. Султанов Ирек (Сатышево)
  2. Фатхрахманов Айзат (Б.Сабы)
  3. Дмитриев Адель (Яшьлек)

 

Категория девочки 2003-2004 г.р.:

 

  1. Хабирова Сабина (ДЮСШ «Олимп»)
  2. Хакимзянова Сирена (Яшьлек)
  3. Нуриева Диляра(Б.Сабы)

 

Категория мальчики 2003-2004 г.р.:

 

  1. Галиев Салават (Измя)
  2. Хасаншин Салават (Б.Сабы)
  3. Кашапов Азат (Б.Сабы)

Категория девушки 2001-2002 г.р.:

  1. Галлямова Дина (Сатышево)
  2. Гиниятова Адиля (Сатышево)

Категория юноши 2001-2002 г.р.:

  1. Шакиров рамиль (Яшьлек)
  2. Рахимуллин Ильгизар (Яшьлек)
  3. Лутфуллин Саид (Яшьлек)

Категория девушки  1999-2000 г.р.:

  1. Коломенская Гульнара
  2. Шаймиева Тансылу

 

Категория юноши 1999-2000 г.р.:

  1. Вахитов Зульфат (Б.Сабы)
  2. Сафиуллин Инзиль (Измя)

 

Категория мужчины 18-35 лет:

  1. Садрутдинов Рифнур (Кукмор)
  2. Саубанов Шафагат (Сатышево)
  3. Хафизов Раниф (Б.Сабы)

 

Категория женщины18-35 лет:

  1. Галямутдинова Язиля (Яшьлек)
  2. Саубанова Рамиля (Сатышево)
  3. Султанова Илюза (Сатышево)

 

Категория мужчины 36-50 лет:

  1. Шакирзянов Дамир (Б.Сабы)
  2. Галиев Азат (Измя)
  3. Сабирзянов Раниф (Б.Сабы)

 

Категория женщины 36-50 лет:

  1. Хабирова Олеся (Б.Сабы)
  2. Фатхрахманова Гузелия (Сабыгаз)
  3. Фасхутдинова Равия (Сабыгаз)

 

Категория мужчины 51 год и старше:

  1. Давлетшин Азат (Ср.Сабы)
  2. Миннигулов Амин (Б.Сабы)
  3. Мавлетов Раис (Б.Сабы)

 

Категория женщины 51 год и старше:

  1. Минниханова Гульсум (Мешинское СП)

 

Категория «Гонка сильнейших»:

  1. Миннегулов Руслан (Б.Сабы)
  2. Таипов Алмаз (Мамалаево)
  3. Таипов Нияз (Мамалаево)

      Также сегодня  4 января 2017 г. в п. Шемордан прошло открытое Первенство МБУ ДО ДЮСШ «Олимп» по мини-футболу среди мальчиков 2005-2006 г.р. В соревнованиях приняло участие шесть команд: «Богатые Сабы», «Арск», «Кукмор», «Тимершик», «Шемордан» и «Кильдебяк».В итоговой таблице тройка призеров выглядит следующим образом: 1 место- «Арск», 2 место –«Кукмор», 3 место- Кильдебяк.


Будь в курсе последних событий! Читай tatmedia.ru


Добавить комментарий

Защитный код
Обновить