Календарь                             

ҺАВА ТОРЫШЫ                             

    17.02.2017
    23 февраль - Ватанны саклаучылар көне.

    17.02.2017
    17 февраль - Россия транспорт полициясе хезмәткәрләре көне

    16.02.2017
    16 февраль - Бөтендөнья спонтан мәрхәмәтлелек гамәлләре көне, Бөтендөнья мәчеләр көне.

    15.02.2017
    15 февраль - Ватаннан читтә хәрби бурычын үтәгән россиялеләрне искә алу көне.

    14.02.2017
    14 февраль - Гашыйклар көне

    13.02.2017
    13 февраль – Бөтендөнья радио көне

    10.02.2017
    10 февраль - дипломатия хезмәткәрләре көне, Александр Пушкинны искә алу көне.

    09.02.2017
    9 февраль - Халыкара теш табиблары көне

    08.02.2017
    8 февраль - Россия Федерациясендә Риэлтор көне

    04.02.2017
    4 февраль - Бөтендөнья яман шеш чире белән көрәшү көне.

    02.02.2017
    2 февраль - Россия хәрби даны көне

    01.02.2017
    21 февраль – Бөтендөнья экскурсовод көне

    01.02.2017
    21 февраль - Бөтендөнья Туган тел көне

    31.01.2017
    31 гыйнвар - Бөтендөнья фокусниклар көне.

    27.01.2017
    28 гыйнвар - Бөтендөнья атом сугышына каршы мобилизация көне

    27.01.2017
    27 гыйнвар - Русиянең хәрби дан көн

    26.01.2017
    26 гыйнвар - Халыкара тамгачылар (таможня хезмәткәрләре) көне.

    25.01.2017
    25 гыйнвар - Милли студентлар көне.

    20.01.2017
    20 гыйнвар - Татарстан Җөмһүриятенең беренче президенты Минтимер Шәймиев туган көн.

    18.01.2017
    18 гыйнвар - Винни Пух көне.

    17.01.2017
    17 гыйнвар - Бөтендөнья дини толерантлык һәм түземлелек көне.

    16.01.2017
    16 гыйнвар - Халыкара The Beatles көне; Халыкара гигиена көне.

    15.01.2017
    15 гыйнвар - Халыкара качаклар һәм мигрантлар көне; Бөтендөнья композиторлар көне; Википедия көне - 2001 елда барлыкка килә.

    10.01.2017
    13 гыйнвар - Россиядә Матбугат көне; Татар әдәбияты классигы Фатих Әмирханны (1886) искә алу көне.

    10.01.2017
    12 гыйнвар - Прокуратура хезмәте эшчеләре көне (1996 елдан бирле).

    10.01.2017
    11 гыйнвар - Бөтендөнья рәхмәт белдерү көне.

    10.01.2017
    10 гыйнвар - Милләт-ара диета көне.

    13.12.2016
    28 декабрь – Халыкара кино көне

    13.12.2016
    27 декабрь – Россиядә коткаручылар көне

    13.12.2016
    22 декабрь – Россиядә Пенсия фонды оешкан көн

    13.12.2016
    22 декабрь – Энергетиклар көне

    13.12.2016
    20 декабрь – иминлек органнары хезмәткәрләре көне

    13.12.2016
    19 декабрь – ярлыларга ярдәм итү көне

    13.12.2016
    18 декабрь – Халыкара мигрант көне

    13.12.2016
    18 декабрь – Россиядә ЗАГС хезмәткәрләре көне

    13.12.2016
    17 декабрь – стратегик билгеләнештәге ракета гаскәрләре көне

    13.12.2016
    16 декабрь – Казахстан бәйсезлеге көне.

    13.12.2016
    15 декабрь – Халыкара чәй көне

    16.11.2016
    30 ноябрь - Бөтендөнья йорт хайваннары көне

    16.11.2016
    27 ноябрь - Россиядә диңгез пехотасы көне

    16.11.2016
    27 ноябрь - Россиядә Әниләр көне

    16.11.2016
    26 ноябрь - Бөтендөнья мәгълүмат көне

    10.11.2016
    22 ноябрь - Россиядә психологлар көне

    10.11.2016
    21 ноябрь - Россиядә салым органнары хезмәткәрләре көне

    10.11.2016
    20 ноябрь - Бөтендөнья балалар көне

    10.11.2016
    19 ноябрь - Россиядә ракета гаскәрләре һәм артиллерия көне

    10.11.2016
    18 ноябрь - Кыш Бабай туган көн

    10.11.2016
    17 ноябрь - Халыкара студентлар көне

    10.11.2016
    16 ноябрь - Бөтенроссия проектчы көне

    10.11.2016
    15 ноябрь - Бөтенроссия призывник көне

Бүген Сабада үткән чаңгы ярышында кем җиңгән? [тулы исемлек]

04.01.2017 20:53 | Новости Печать

Бүген Сабада үткән чаңгы ярышында кем җиңгән? [тулы исемлек]

Сегодня  4 января 2017 г. на лыжной трассе за зданием РДК п.г.т. Б. Сабы прошли соревнования по лыжным гонкам на Первенство МБУ ДО ДЮСШ «Олимп» среди юношей и девушек, и соревнование посвященное открытию сезона 2017 года среди мужчин и женщин. Церемонию открытия и награждения провел Руководитель исполнительного комитета Сабинского муниципального района Р.М. Гасимов.

Победители и призеры соревнований выглядят следующим образом:

Категория девочки 2005 г. и моложе:

  1. Шарифуллина Галия (Сатышево)
  2. Исмагилова Алиса (Сатышево)
  3. Биктагирова Сюмбеля (Б.Сабы)

Категория  мальчики 2005 г. и моложе:

  1. Султанов Ирек (Сатышево)
  2. Фатхрахманов Айзат (Б.Сабы)
  3. Дмитриев Адель (Яшьлек)

 

Категория девочки 2003-2004 г.р.:

 

  1. Хабирова Сабина (ДЮСШ «Олимп»)
  2. Хакимзянова Сирена (Яшьлек)
  3. Нуриева Диляра(Б.Сабы)

 

Категория мальчики 2003-2004 г.р.:

 

  1. Галиев Салават (Измя)
  2. Хасаншин Салават (Б.Сабы)
  3. Кашапов Азат (Б.Сабы)

Категория девушки 2001-2002 г.р.:

  1. Галлямова Дина (Сатышево)
  2. Гиниятова Адиля (Сатышево)

Категория юноши 2001-2002 г.р.:

  1. Шакиров рамиль (Яшьлек)
  2. Рахимуллин Ильгизар (Яшьлек)
  3. Лутфуллин Саид (Яшьлек)

Категория девушки  1999-2000 г.р.:

  1. Коломенская Гульнара
  2. Шаймиева Тансылу

 

Категория юноши 1999-2000 г.р.:

  1. Вахитов Зульфат (Б.Сабы)
  2. Сафиуллин Инзиль (Измя)

 

Категория мужчины 18-35 лет:

  1. Садрутдинов Рифнур (Кукмор)
  2. Саубанов Шафагат (Сатышево)
  3. Хафизов Раниф (Б.Сабы)

 

Категория женщины18-35 лет:

  1. Галямутдинова Язиля (Яшьлек)
  2. Саубанова Рамиля (Сатышево)
  3. Султанова Илюза (Сатышево)

 

Категория мужчины 36-50 лет:

  1. Шакирзянов Дамир (Б.Сабы)
  2. Галиев Азат (Измя)
  3. Сабирзянов Раниф (Б.Сабы)

 

Категория женщины 36-50 лет:

  1. Хабирова Олеся (Б.Сабы)
  2. Фатхрахманова Гузелия (Сабыгаз)
  3. Фасхутдинова Равия (Сабыгаз)

 

Категория мужчины 51 год и старше:

  1. Давлетшин Азат (Ср.Сабы)
  2. Миннигулов Амин (Б.Сабы)
  3. Мавлетов Раис (Б.Сабы)

 

Категория женщины 51 год и старше:

  1. Минниханова Гульсум (Мешинское СП)

 

Категория «Гонка сильнейших»:

  1. Миннегулов Руслан (Б.Сабы)
  2. Таипов Алмаз (Мамалаево)
  3. Таипов Нияз (Мамалаево)

      Также сегодня  4 января 2017 г. в п. Шемордан прошло открытое Первенство МБУ ДО ДЮСШ «Олимп» по мини-футболу среди мальчиков 2005-2006 г.р. В соревнованиях приняло участие шесть команд: «Богатые Сабы», «Арск», «Кукмор», «Тимершик», «Шемордан» и «Кильдебяк».В итоговой таблице тройка призеров выглядит следующим образом: 1 место- «Арск», 2 место –«Кукмор», 3 место- Кильдебяк.


Будь в курсе последних событий! Читай tatmedia.ru


Добавить комментарий

Защитный код
Обновить