Саба таңнары

Сатыш авыл җирлегендә кышкы спартакиада

11 март көнне 2018 нче елның Сатыш авыл җирлегендә традицион кышкы спартакиада булды. Ярышны ачу тантанасында Саба башкарма комитеты җитәкчесе Ишниязов Марат Рашатович һәм спонсорлар катнашты.

Бәйгенең спонсорлары: ООО «Саба» филиал Сатышево- Саубанов Фархат Курбангалиевич, КФХ «Насибуллин Марат Нагимуллович», КФХ «Мустафин Айнур Ибрахимович», Сатышевский сельский исполнительный комитет, КФХ Садиков Мухаматнур  а также индивидуальные предприниматели: ООО  «Айракс» Локманов Аглям Тависович, Байтурин Руслан, Сабиров Ринат, Зарипов Марсель, Ахметшин Ирек, Хасанов Раис,  Таипов Ильгиз, Саетов Флорид, Хазиев Рифнур. Ярышта 200ләп спортсменнар катнашты. Волейбол ярышында Саба, Кукмара, Теләче районнарыннан 16 команда катнашты: Сатыш- 1; Сатыш-2; Бигеней; Тимершик; Курсабаш-1; Курсабаш-2; Курсабаш-3, Лесной (Теләче); Узяк (Теләче), Симет; Зур Сардек (Кукмара); Кукмара (Кукмара); Яшьлек (Шәмәрдән); Юлбат; Мичан; Саба- Агро.

 

Результаты соревнова ний следующие:

1. Волейбол среди му жчин:

1 место- Курсабаш-1

2 место- Лесной (Тюл ячи);

3 место- «Яшьлек» (Ш емордан)

4 место- Симет

2. Шашки среди мужчи н:

1 место- Ахметов Азат (Б. Сабы)

2 место-Ханнанов Иль фат (Б. Сабы)

3 место-Загидуллин Данис (Тюлячи)

3. Шахматы среди му жчин:

1 место- Ханнанов Ил ьфат (Б. Сабы)

2 место- Закиров Дин ар (Б. Сабы)

3 место-Файзрахманов Фаиль (Сатышево)

4. Шахматы среди жен щин:

1 место- Габделхакова Альбина (Сатышево)

2 место-Минахузина Алия (Бигеней)

3 место- Файзрахмано ва Камиля (Сатышево)

5. Шашка среди женщи н:

1 место- Галлямова Дина (Сатышево)

2 место-Гиниятова Ди на (Бигеней)

3 место- Файзрахмано ва Камиля (Сатышево)



5. Теннис среди мужч ин:

1 место- Загидуллин Салават (Б. Сабы)

2 место- Харисов Рус тем (Сатышево)

3 место-Галимуллин Рушан (Юлбат)

6. Теннис среди женщ ин:

1 место-Нуриева Гузе ль (Тюлячи)

2 место-Гиниятова Ди на (Бигеней)

3 место-Галлямова Ди на (Сатышево)

7. Лыжи среди ученик ов 1 - 11 классы:

1 место-Султанов Ирек (Сатышево)

2 место- Абубакиров Табрис (Сатышево)

3 место-Шарифуллин Айгиз (Сатышево)

8. Лыжи среди мужчин старше 18 лет:

1 место-Шарифуллин Айназ (Сатышево)

2 место- Шамсиев Фер динанд (Сатышево)

3 место- Жакказов Ар тур (В.Шитцы)

9. Лыжи среди девуше к:

1 место-Сагдеева Фар ида (Б. Сабы)

2 место- Галлямова Дина (Сатышево)

3 место- Исмагилова Алиса (Сатышево)

Лыжи среди учениц 1 - 11 классы:

1 место-Хабирова Саб ина (Б.Сабы)

2 место- Шарифуллин Галия (Сатышево)

3 место-Хисамиева Яс мина (Сатышево)



10. Перетягивание ка ната среди мужчин (по 3 человека с коман ды):

1 место- Сатышево-1

2 место- Чабки- Сабы

3 место-Сатышево- 2

11. Татарская национ альная борьба на поя сах «Корэш» среди уч еников 1- 5 классы:

1 место- Шарифуллин Айгиз (Сатышево)

2 место-Шакиров Аскар (Сатышево)

12. Татарская национ альная борьба на поя сах «Корэш» среди уч еников 6 -10 классы:

1 место- Гараев Сала ват (Мамалаево)

2 место- Гарипов Язн ур (Сатышево)

3 место- Зарипов Аде ль (Сатышево)

13. Татарская национ альная борьба на поя сах «Корэш» среди му жчин до 75 кг:

1 место-Биккинин Алм аз (Икшурма)

2 место- Хузин Ильназ (Бигеней)

3 место- Биккинин Ил ьдус (Икшурма)

14. Татарская национ альная борьба на поя сах «Корэш» среди му жчин свыше 75 кг:

1 место-Гараев Салав ат (Мамалаево)

2 место-Гильмутдинов Динар (Сатышево)

3 место-Шамсиев Фирд инанд (Сатышево)

Абсолютный «батыра»- Биккинин Алмаз из Старой Икшурмы

Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: