Саба таңнары
  • Тат Рус Лат
  • Миңгәрдә Миннахметов М.М истәлегенә багышланган шахмат-шашка ярышы

    4 август көнне Мингәр авылында Миннахметов М.М истәлегенә багышланган шахмат-шашка ярышы узды.

    Арча, Әтнә, Кукмара, Балтач, Мамадыш, Биектау, Теләче һәм Саба районнарыннан 60 тан артык спортчы катнашты. Тантаны ачу һәм бүләкләү мизгелләрен Саба муниципаль районы Башкарма комитеты  аппараты җитәкчесе: Марат Рәшит улы Кәримов үткәрде. Ярышлар бик югары дәрәҗәдә үтте.

    Ярышлар нәтиҗәләре:

    Ике төр ярышта:

    1 урын Иванов Павел (Биектау районы);

    2 урын Васильев Александр (Кукмара районы);

    3 урын Хамидуллина Эльвира  (Мамадыш районы);

    4 урын Хазиев Ильгиз (Кукмара районы);

    5 урын Гиззатуллин Ильсур (Балтач  районы).

    Шашка ир-атлар:

    1 урын Минзянов Ленар  (Биектау районы);

    2 урын Давлетгараев Назир (Саба районы);

    3 урын Ханнанов Ильфат (Саба районы).

    Шашка хатын-кызлар:

    1 урын Кәримова Гузәл  (Саба районы);

    2 урын Хамидуллина Эльвира (Мамадыш районы);

    3 урын Гарифуллина Ландыш (Балтач районы).

    Шахмат ир-атлар:

    1 урын Зиганшин Айнур  (Кукмара районы);

    2 урын Сабиров Ирек (Әтнә районы);

    3 урын Алексеев Дмитрий (Кукмара районы).

    Шахмат хатын-кызлар:

    1 урын Хәмидуллина Эльвира (Мамадыш районы);

    2 урын Хамидуллина Алисә (Мамадыш районы);

    3 урын Нургалиева Рамилә (Саба районы).

    Шахмат Саба районы ир-атлары:

    1 урын Вәлиуллин Альберт; 

    2 урын Мусин Мулланур;

    3 урын Кәримов Марат.

    Шахматы Саба районы хатын-кызлары:

    1 урын Фаваризова Ралинә;

    2 урын Кәримова Гузәл;

    3урын Мухаметова Сиренә.

    Шашка Саба районы ир-атлары:

    1 урын Ахметов Азат; 

    2 урын Хайретдинов Илгизәр;

    3 урын Рахимов Нәкип.

    Шашка Саба районы хатын-кызлары:

    1 урын Мухаметова Сиринә;

    2 урын Кәримова Равия;

    3 урын Шәмсутдинова Фәния.

    Ике төр ярышта ветеран ир-атлар:

    1 урын Гайнетдинов Мидехат (Арча районы);

    2 урын Мустафин Фарит (Әтнә районы);

    3 урын Вафин Габдельнур (Биектау районы).

    Ике төр ярышта ветеран хатын-кызлар:

    1 урын Шамсутдинова Фәния (Саба районы).

    Номинация иң яшь катнашучы:

    Фаваризова Ралина (Саба районы).

    Номинация иң өлкән катнашучы:

    Мугтасимов Хәмит (Саба районы)

    Фото: http://saby.tatarstan.ru

    http://saby.tatarstan.ru

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: