Саба таңнары
  • Тат Рус Лат
  • Саба муниципаль районының белем бирү учреждениеләре арасында «Куркынычсызлык тәгәрмәче - 2018» конкурсы

    Конкурс бер ничә этаптан тора: «Юл йөрү хәрәкәте кагыйдәләрен белүчеләр», «Беренче медицина ярдәмен күрсәтү нигезләре» һәм велосипедта йөрү. Бу конкурс юлларда куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәү һәм аларны өйрәнү өчен ел саен оештырыла.

    Конкурс нәтиҗәләре:

    Кызлар арасында юл йөрү хәрәкәте кагыйдәләрен яхшы белүчеләр:

    1 урын – Кашапова Зилә, Саба гимназиясе;

    2 урын – Газизова Диана, Сәләтле балалар мәктәбе;

    3 урын – Новикова Ирина, Саба гимназиясе;

    Малайлар арасында юл йөрү хәрәкәте кагыйдәләрен яхшы белүчеләр:

    1 урын – Багавиев Илсаф, Сәләтле балалар мәктәбе;

     2 урын – Гаянов Илюс, Олы Арташ мәктәбе;

    3 урын – Мияссаров Муса, Сәләтле балалар мәктәбе;

    Кызлар арасында беренче медицина ярдәмен күрсәтүне яхшы оештыручылар:

    1 урын - Газизова Диана, Сәләтле балалар мәктәбе;

    2 урын – Хуснутдинова Аделя, Шәмәрдән лицее;

    3 урын – Ибушева Элвина, Олы Кибәче мәктәбе;

    Малайлар  арасында беренче медицина ярдәмен күрсәтүне яхшы оештыручылар:

    1. урын - – Шайхов Амир, Шәмәрдән лицее;
    2. урын – Денисов Никита, Иштуган мәктәбе;
    3.  урын – Фатхриев Рушан, Юлбат мәктәбе;

    Кызлар арасында “Иң яхшы велосипедта йөрүче”:

    1 урын – Новикова Ирина, Саба гимназиясе;

    2 урын - Кашапова Зиля, Саба гимназиясе;

    3 урын – Идрисова Дина, Сәләтле балалар мәктәбе;

    Малайлар арасында “Иң яхшы велосипедта йөрүче”:

    1 урын – Хабибуллин Рамазан, Олы Кибәче мәктәбе;

    2 урын – Газизуллин Даниль, Лесхоз мәктәбе;

    3 урын – Багавиев Илсаф, Сәләтле балалар мәктәбе.

     Гомумкоманда нәтиҗәләре:

    1 урын - Сәләтле балалар мәктәбе;

    2 урын – Саба гиназиясе;

    3 урын –Сабабаш мәктәбе.

    Җиңүчеләрне мактаулы грамоталар һәм кыйммәтле призлар белән бүләкләделәр.

    Фото: Фәнил Мәүлетов

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: