Саба таңнары
  • Тат Лат
  • Сатыш авыл җирлегенең кышкы спартакиадасы

    23 февраль көнне 2020 нче елның ТАССРның 100 елгы уңаеннан Сатыш авыл җирлегендә традицион кышкы спартакиада оештырылды. Ярышны ачу тантанасында яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге җитәкчесе Гарипов Ирек Рамазан улы һәм спонсорлар катнашты.

    Бәйгенең спонсорлары: ООО «Саба» Сатышево бүлекчәсе- Саубанов Фархат Курбангалиевич, Хаҗипов Нәҗип Нәкыйпов; КФХ «Насибуллин Марат Нагимуллович», КФХ «Мустафин Айнур Ибрахимович», Сатыш авылы башкарма комитеты, Сатыш яшьләре, ООО “Корсинский МТС”,  КФХ Садиков ИлфирМухаматнурович  һәм шәхси эшмәкәрләр: : ООО  «Айракс» Локманов Аглям Тависович, Байтурин Руслан, Сабиров Ринат, Зарипов Марсель, Ахметшин Ирек, Хасанов Раис,  Таипов Ильгиз, Хазиев Рифнур, Мухметзянов Марс, Габдракипова Миляуша, Гильманов Ильфар, Исмагилев Рустем Габдрауфович. Ярышта 200дән артык спортсменнар катнашты. Волейбол ярышында Саба, Теләче, Әтнә районнарыннан 10 команда катнашты: Сатыш ; Бигеней; Тимершик; Курсабаш; Симет; Юлбат; Лесной (Теләче); Шахтер (Әтнә), Шәмәрдән, Сатыш мәктәп.

    Ярышның нәтиҗәләре:

    1. Ир- атлар арасында волейбол ярышы:

    1 урын – Шәмәрдән

    2 урын – Шахтер (Әтнә районы)

    3 урын – Симет

    2. Ир-атлар арасында шахмат ярышы:

    1 урын- Газизуллин Ильназ (Б.Сабасы)

    2 урын -Юнусов Ильшат (Б.Сабасы)

    3 урын-Ханнанов Ильфат  (Б. Сабасы) 

    3. Ир-атлар арасында шашка ярышы:

    1 урын- Ханнанов Ильфат (Б. Сабасы)

    2 урын- Ахметов Азат (Б. Сабасы)

    3 урын- Сунгатов Ильфат  (Юлбат)

    4. Хатын-кызлар арасында шахмат ярышы:

    1 урын- Султанова Илюза  (Сатыш)

    2 урын- Хисамиева Ясмина (Сатыш)

    3 урын- Султанова Рафиса (Сатыш)

    5. Хатын-кызлар арасында шашка ярышы:

    1 урын- Галлямова Дина (Сатыш)

    2 урын- Исмагилева Алиса (Сатыш)

    3 урын- Шайхуллина Ильвина (Сатыш)

    6. Ир атлар арасында өстәл теннисы:

    1 урын- Сираев Инсаф (Лесхоз)

    2 урын- Минигулов Алмаз (Лесхоз)

    3 урын- Хадиев Рамиль (Лесхоз)

    7. Хатын- кызлар арасында өстәл теннисы:

    1 урын-Гайнуллина Алиса  (Б.Сабы)

    2 урын-Миннанхузина Алия (Бигәнәй)

    3 урын- Гиниятова Дина (Бигәнәй)

    8. 1 - 4 сыйныф укучы  малайлар арасында чаңгы ярышы:

    1 урын-Гарипов Фаиль  (Б.Сабасы)

    2 урын- Нигматзянов Камиль (Б.Сабасы)

    3 урын-Даминов Самир (Б.Сабасы)

    9. 5 - 9 сыйныф укучы  егетләр арасында чаңгы ярышы:

    1 урын-Султанов Ирек (Сатыш)

    2 урын- Дмитриев Адель (Шәмәрдән)

    3 урын- Абубакиров Табрис (Сатыш)

    10. 1 - 4 сыйныф укучы  кызлар арасында чаңгы ярышы:

    1 урын-Галимова Сафия (Шәмәрдән)

    2 урын- Давлетшина Рафия (Теләче)

    3 урын- Шакирова Марьям  (Сатыш)

    11. 5-9  сыйныф укучы  кызлар арасында чаңгы ярышы:

    1 урын- Шарифуллин Галия (Сатыш)

    2 урын- Хуснутдинова  Аделя (Теләче)

    3 урын-Фатхуллина Фадиля (Теләче)

    12. Ир- атлар арасында чаңгы ярышы:

    1 урын- Вайисов Улегбек (Шәмәрдән)

    2 урын- Салимов Булат (Теләче)

    3 урын- Шамсиев Фердинанд (Сатыш)

    13Хатын-кызлар арасында чаңгы ярышы:

    1 урын- Давлетшина Айзиля (Теләче)

    2 урын- Султанова Илюза (Сатыш)

    3 урын- Саубанова Рамиля (Теләче)

    14Ир-атлар арасында  аркан тартыш:

    1 урын -  Сатыш ветераннар

    2 урын -  Сатыш яшьләр

    3 урын -Шытсу

    15. 30 килограмм үлчәүгә кадәр укучылар арасында татарча көрәштә:

    1 место- Мусин Азат (Шытсу)

    2 место- Гарипов Риназ (Иләбәр)

    3 место- Зиннатуллин Фанзиль (Б.Сабасы)

    16. 50 килограмм үлчәүгә кадәр укучылар арасында татарча көрәштә:

    1 урын- Габдрахманов Ильфар (Сабабаш)

    2 урын- Габдоахманов Ильяс (Сабабаш)

    2 урын- Шамсиев Азамат (Теләче)

    1750 килограмм үлчәүдән югары укучылар арасында татарча көрәштә:

    1 урын- Зарипов Адель (Сатышево)

    2 урын- Латыйпов Халил (Сатышево)

    1875 килограмм үлчәүгә кадәр ир- атлар арасында татарча көрәштә:

    1 урын-Зарипов Ирек (Сатыш)

    2 урын- Гараев Салават (Мамалай)

    3 урын- Гарипов Ильнур (Иләбәр)

    1975 килограмм үлчәүдән югары ир-атлар арасында татарча көрәштә:

    1 урын- Хабибуллин Ильнар (Шытсу)

    2 урын-Хузиахметов Ильяс (Олыяз)

    3 урын- Маннанов Динар (Сатыш)

    20.Көрәшнең Абсолют батырыШытсу авылыннан Хабибуллин Ильнар калды

     

    Мәглүмат район сайтыннан алынды.

    Фото: saby.tatarstan.ru

    Чыганак: saby.tatarstan.ru

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: